ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Nowa znajomość

Na początku roku poznałam w sieci wspaniałą osobę. Marianna to moja rówieśniczka. Jest niesamowicie uzdolniona. Prowadzi własną pracownię Maniokowa, w której szyje przepiękne maskotki. Przeczytajcie, jak opisała siebie:

leśne zwierzątka haft ręczny

W dzieciństwie marzyłam o zostaniu malarką i, choć pragnienia nie spełniłam, to duszę nadal mam artystyczną. Od kilku lat zajmuję się rękodziełem, a zaczęło się niewinnie. Od pracy w kawiarni i powierzenia mi zmiany okiennych dekoracji. Wtedy też przybiegłam do mamy po pomoc, aby nauczyła mnie szyć, bo była to kluczowa umiejętność, aby zrealizować pomysł na jesienny klimat w kawiarni. Udało się, a ja wkręciłam się w szycie na maksa.
Przygodę z przytulankami zaczęłam od wykrojów Tone Finnanger i jej uroczych tild. Zawsze jednak pragnęłam uszyć coś swojego, coś co wyróżni mnie na tle innych zdolnych rękodzielników zajmujących się maskotkami i będzie znakiem rozpoznawczym mojej marki. Gdyby wtedy ktoś mnie spytał, czy wiążę z tym przyszłość i planuję założyć działalność, zabiłabym śmiechem, bo miałam być przecież uznaną architektką wnętrz! Zasmakowawszy pracy w branży, tym bardziej ciągnęło mnie do maszyny i tak powstały pierwsze sarny i jelonki.
Po latach dopracowane i dopieszczone stały się fundamentem mojej działalności, a z czasem doszły kolejne leśne zwierzaki – borsuki, zające, sowy i te, które znamy z gospodarstw – świnki i owieczki. W życiu nie pomyślałabym, że swoją przyszłość zwiążę z rękodziełem, ale praca własnych rąk, która sprawia tyle radości dzieciom i ich rodzicom, jest naprawdę wyjątkowa.

haftowany jelonek leśne zwierzątka pokój dziecięcy

Bardzo cieszę się, że w dobie Internetu mam możliwość poznawać tak kreatywne i miłe osoby. W rzeczywistości za pewne nie miałybyśmy okazji się spotkać, a na pewno podczas jednego spotkania nie wymieniłybyśmy tylu zdań, ile potrzebne jest, by kogoś trochę poznać. Znów przekonuję się, że wiele dobrego można wyciągnąć z social mediów.

tamborek jelonek leśne zwierzątka haftowane

Zauroczona jelonkami Marianny zapytałam, czy zechciałaby się wymienić. Jaka radość mnie spotkała, kiedy dostałam pozytywną odpowiedź. Marianna uszyła dla mnie wspaniałą parkę leśnych słodziaków, a ja wyhaftowałam jej “firmowy” tamborek bazując na jednym z jej zdjęć.

tamborek jelonek leśne zwierzątka haftowane

Spodobało mi się haftowanie takich bajkowych wersji leśnych zwierzątek. Czekam, aż nadarzy się kolejna okazja do takiego projektu.

Życzę Wam dobrego, spokojnego czasu!
Karolina z PAPI studio


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *