Jestem wystarczająco dobra. A Ty?

Motyle to moja mała słabość. Nie umiem przejść obok nich obojętnie – czy to ilustracje, atlasy, biżuteria, preparowane okazy, czy żywe. Ja uwieczniam je rysując lub malując – także za pomocą igły i nici.

Okazy egzotyczne zachwycają wielu. Swoimi rozmiarami, kształtami przyciągają niejedno oko. Ja ostatnio coraz bardziej doceniam piękno naszych motyli. Postanowiłam, że wyhaftuję jakiegoś w nowy sposób. Modraszek arion – oto on.
Dawno chciałam to zrobić, ale wciąż uważałam, że to może się nie udać, szkoda czasu na bezsensowne próby. Dopadały mnie takie myśli – zupełnie bez sensu. Bez ćwiczeń, bez prób nie ma rozwoju i efektów. Ja to wiem, ale gdzieś w środku mnie pojawiały się takie destrukcyjne myśli.

Walt Disney powiedział: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”.

Dzisiaj chcę powiedzieć Wam, że powinniśmy więcej sobie ufać. Być dla siebie dobrymi, mówić o sobie dobrze. To z początku może wydawać się egoistyczne, pyszne – ale czy w rzeczywistości tacy jesteśmy?

Wydaje mi się, a nawet jestem pewna, że większość z nas miałaby problem powiedzieć o sobie na głos kilka pochlebnych zdań. Trudno nam mówić o sobie dobrze, bo świat wciąż wymaga od nas więcej, lepiej, szybciej. A tak naprawdę JESTEŚMY WYSTARCZAJĄCO DOBRZY!

Zatrzymajmy się dzisiaj na chwilę, usiądźmy z filiżanką dobrej herbaty (albo kawy), weźmy coś do pisania i powiedzmy na głos, w czym jesteśmy dobrzy. Później to zapiszmy. Z uśmiechem na twarzy. Bo każdy z nas jest wartościowy, każdy wystarczająco dobry!

Zacznę, by nas wszystkich zmotywować:
Jestem Karolina. Jestem najlepszą mamą dla moich dzieci, najlepszą żoną dla mojego męża. Robię ładne rzeczy – dobrze rysuję i maluję. Bardzo dobrze haftuję. Jestem dobra w dzieleniu się wiedzą z innymi. Mam dobrą rękę do roślin. Kocham swoje życie, tutaj i teraz.

Teraz Twoja kolej!

Pozdrawiam
Karolina z PAPI studio

Ps Daj znać, jak Ci poszło to ćwiczenie. Miałaś trudności? A może odkryłaś, że rzeczywiście są przestrzenie, w których jesteś DOBRA?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *