ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

12 tamborków w 12 miesięcy – nr 3

25.03. jest uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia trochę zastanawiałam się nad tym. Tak naprawdę to jedna z moich ulubionych Tajemnic Różańca Św. i bardzo ważny dla mnie fragment w Nowym Testamencie, więc często rozważam co się wtedy wydarzyło.

W tym roku również tak było. Niestety nie mogłam być tego dnia w Kościele na Mszy Świętej… ale! Wieczorem postanowiłam sobie, że stworzę coś, co będzie mi przypominać o tym ważnym wydarzeniu.

Wykonałam kilka szkiców w szkicowniku, skonsultowałam je z Kasią (która prowadzi wspaniały projekt dla kobiet – uBOGAcONA) i uznałam, że szkice przekształcę najpierw we wzory do haftu, a później w grafiki.

Tak oto kilka dni później pierwszy tamborek był już gotowy. Mam jeszcze kilka wersji tego motywu, może nadarzy się okazja, by je wyhaftować.

Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu taka nowoczesna forma przedstawienia Maryi – młodej kobiety, która przeżyła coś, o czym mówimy przez kolejne dwa tysiące lat! Wciąż jestem pod wrażeniem – fascynuje mnie ta wielka Tajemnica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *