ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Dziś 25.03. – święto Zwiastowania Pańskiego, które przypomina ona o dniu, kiedy zaczął realizować się plan naszego odkupienia. Dzięki „Fiat” Maryi, która po słowach Archanioła Gabriela, zgodziła się zostać Matką Boga, Jezus Chrystus przyszedł na ziemię, by zbawić ludzkość.

Ten dzień jest też wyjątkowy z tego względu, że od dziś można włączyć się w dzieło Duchowej Adopcji.


Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego – Co to w ogóle jest i na czym polega?

Pełna poprawna nazwa brzmi: „Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą”. Nie jest to więc adopcja prawna dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, ale adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia.Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza.

Istota Duchowej Adopcji wynika z osobistego: modlitewnego i uczynkowego wstawiennictwa do Jezusa Chrystusa osoby adoptującej duchowo, wstawiennictwo o pomoc w ratowaniu od zagłady jednego nieznanego, lecz wybranego przez Boga-Dawcę Życia zagrożonego aborcją dziecka. Trwa przez okres 9 miesięcy.
– cytat z https://www.duchowa-adopcja.pl/

– codzienna modlitwa Duchowej Adopcji do pobrania –

Duchowa Adopcja (modlitwa za dzieci zagrożone aborcją) jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki.
Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca świętego oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.
Dzieło duchowej adopcji powstało po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, w roku 1987 została przeniesiona do Polski.

Duchowa adopcja skutecznie leczy głębokie zranienia wewnętrzne spowodowane grzechem aborcji a także pomaga ludziom młodym kształtować charakter, walczyć z egoizmem, odkrywać radość odpowiedzialnego rodzicielstwa.

W każdej chwili możesz przyłączyć się do Dzieła Duchowej Adopcji poprzez rozpoczęcie dziewięciomiesięcznej modlitwy za dziecko poczęte.
– cytat z: https://www.duchowaadopcja.info/

Ja sama kolejny rok z rzędu podejmuję się takiej modlitwy, która niesie wiele dobra – nie dość, że odmawiana z wiarą ratuje za Bożą sprawą zagrożone maleństwa, to jeszcze pozwala wyćwiczyć nawyk codziennej modlitwy różańcowej oraz refleksji nad naszym stosunkiem do ochrony życia i miłości do bliźniego.
Zachęcam, by zacząć w tym roku. Taka modlitwa to dosłownie kilka minut, nawet nie kwadrans – a może zdziałać tak wiele!

Grafikę z treścią codziennej modlitwy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można pobrać za darmo.
Noś ją zapisaną w telefonie, by móc ją zmawiać gdziekolwiek jesteś. Możesz ją wydrukować i włożyć do modlitewnika, Pisma Świętego, albo luzem do torebki – niech przypomina o zobowiązaniu i pomaga w modlitwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *