ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Darmowe wzory do haftu

Spodobał Ci się haft? Twoją uwagę przykuły piękne haftowane tamborki na ścianę? A może haftowane ubrania i tekstylia? Myślisz sobie – też tak chcę! Tylko od czego zacząć? CO haftować?

Spokojnie, jesteś w dobrym miejscu. Mam dla Ciebie sporo DARMOWYCH WZORÓW do haftowania (również z instrukcjami), dzięki którym opanujesz podstawowe ściegi hafciarskie, a przy okazji stworzysz urocze ozdoby.
Przeczytaj wpis i pobierz moje wzory do haftu. Zapraszam!

Mam na imię Karolina i haftuję już od… ho, ho! Tak naprawdę pierwsze ściegi wykonywałam pod okiem mojej babci jako nastolatka. Ale mój zapał przyćmiło liceum i nauka do matury, ćwiczenia do egzaminów z rysunku i malarstwa.
Później jako świeżo upieczona żonka odnalazłam moje stare materiały i muliny, a serce podpowiadało, że warto do tego wrócić.
Ja swoje pierwsze kroki w hafcie około 7 lat temu stawiałam jako zupełny laik, totalny samouk. Szukałam wiadomości, wzorów, filmików głównie na zagranicznych stronach, ponieważ w Polsce haft nie był jeszcze tak popularny jak dziś, trudno było nawet zdobyć różne tamborki, nie mówiąc o super gadżetach jak needle mindery, czy w ogóle dobre zestawy startowe.

Szczęśliwie dla nas wszystkich, rękodzieło i haft zaczyna przeżywać w Polsce swój rozkwit i pojawia się coraz więcej twórców, którzy zaskakują pomysłowością, współczesnym designem, a do tego jakością wykonania. Wspaniale!

Ja parę lat temu postanowiłam, że zacznę dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, które sama zdobyłam, ponieważ ja sama otrzymałam sporo od zagranicznych artystów także za darmo w postaci ich wpisów na blogach, czy filmików.
Tak oto w 2019 roku powstały pierwsze trzy darmowe wzory do nauki haftu z instrukcjami – krok po kroku.

Najlepiej pobrać wszystkie trzy i wykonywać je po kolei. Ułożone są według stopnia trudności oraz czasu potrzebnego na wykonanie. Pierwszy wzór dla kogoś zupełnie początkującego powinien zająć około godzinki, być może mniej. Wystarczy tam opanować jeden ścieg, dzięki któremu już można haftować wiele innych wzorów konturowych.
Drugi i trzeci wzór zawierają kolejno nowe ściegi oraz zajmują już nieco więcej czasu.
Komplet tych trzech darmowych wzorów do haftu możesz potraktować jako darmowy mini kurs haftowania dla początkujących. Kliknij na zdjęcie, by pobrać wybrany wzór.

Darmowy wzór do haftu ręcznego dla początkujących nauka haftowania
Darmowy wzór do haftowania dla początkujących za darmo free pattern embroidery
free embroidery patter for beginners wzór do haftu ręcznego motylek różyczki za darmo darmowy

Minęło trochę czasu, a ja dalej pracowałam wykonując pamiątki na zamówienie, ale także kolejne wzory do haftów oraz filmiki! Tak! Otworzyłam kanał na YouTube i możesz także tam uczyć się za darmo ściegów hafciarskich takich jak:
– sznureczek
– ścieg za igłą
– plecione koło – różyczka
– ścieg margerytkowy
– ścieg dziergany
– ścieg rozłupany
– ścieg łańcuszkowy – łańcuszek
oraz wiele innych. Możesz zobaczyć, jak wyhaftować różne rodzaje liści, lawendę. Zapraszam!
Poniżej pierwszy film z całej serii.

Hej, ale to nie koniec!
Zobacz jeszcze inne darmowe wzory do haftu ręcznego, jakie stworzyłam. Tym razem bardziej tematyczne, na Święta Bożego Narodzenia oraz na Wielkanoc. A na koniec pobierz jeszcze kwiatowy wzór niosący wspomnienie lata, który pozwala na najwięcej twórczej swobody.

darmowy wzor do haftu zimowy bombka swiateczny na swieta
darmowy wzór do haftu wianek z kwiatami dla początkujących
darmowy wzór do haftowania kwiatki na tamborek ubrania haft płaski

Jeśli korzystasz z moich wzorów i publikujesz zdjęcia swoich prac, pamiętaj, by mnie oznaczyć @papistudio_pl Dzięki temu będę mogła zobaczyć Twoją pracę oraz pokazać ją naszej społeczności. 🙂

Jeśli szukasz jeszcze więcej wzorów, albo zestawów startowych zapraszam Cię do mojego sklepu. Znajdziesz tam wzory z instrukcjami i bez oraz ebooka “Haft dla zielonych”, który zawiera masę wiedzy o narzędziach, materiałach, przenoszeniu wzorów, a także instrukcje podstawowych ściegów (ze zdjęciami krok po kroku) oraz bazę 20 botanicznych wzorów.

Życzę twórczego czasu!

Pozdrawiam serdecznie
Karolina z PAPI studio

Ps Wszystkie udostępniane wzory są wyłącznie na użytek prywatny. Nie można sprzedawać prac stworzonych za pomocą tych wzorów. Nie zezwala się na kopiowanie, czy sprzedaż tych wzorów w całości ani części nikomu innemu niż PAPI studio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *